Jump to content
Mahdi Mortezapour

فعالیت ۱۷ شبکه ماهواره ای شیعه نما برای تخریب چهره

Recommended Posts

 

فعالیت ۱۷ شبکه ماهواره ای شیعه نما برای تخریب چهره تشیع

 

خبرگزاری ایمنا: کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: ۱۷ شبکه ماهواره ای شیعه نما برای تخریب چهره تشیع فعالیت می کنند که همگی از انگلیس و آمریکا تأمین مالی می شوند.


 

به گزارش خبرنگار ایمنا، سید هادی سید افقهی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خاورمیانه در نشست بررسی تشیع انگلیسی با موضوع "آخوند انگلیسی" گفت: در شرایط دنیای امروز مهمترین و خطیرترین مسئله پس از مسائل سیاسی داخلی و خارجی مسئله تشیع انگلیسی در دنیاست که با همه ما شیعیان سر و کار دارد و خطاب من به بچه مسلمان شیعه است. موضوع را با این سوال مطرح می کنم که اگر مرجعیت را از شیعه بگیرند آنوقت چه چیزی برای شیعه باقی می ماند؟ چه کسی می خواهد تشیع و احکام تشیع را به ما بیاموزد؟چه اتفاقی در جهان تشیع می افتد؟ آیا می توان تصور کرد که بچه شیعه مرجع تقلید نداشته باشد؟
جریان فکری تشیع انگلیسی زیر پوست شهر
وی افزود: از حدود ۴۰ سال قبل جریانی با نام جریان شیرازی ها در عراق که به آنها آخوند انگلیسی می گفتند آغاز شد که بنده از همان زمان تا کنون روی این جریان کار کرده ام و تحقیقات زیادی در مورد آن انجام داده ام. این جریان از قبل انقلاب اسلامی ایران به وجود آمد ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط انگلیس به کار گرفته شد که در دبیرستان ها، دانشگاه ها، حوزه ها و مراکز فرهنگی رخنه کرده و مشغول به فعالیت است. باید دید چه کسی پشت پرده اینهاست و هدفشان چیست?
سید افقهی خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۶۲ مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی هایشان روی این مسئله تأکید کردند و استارتش را از همان موقع و حتی قبل از رحلت امام (ره) زدند؛ ماجرا از این قرار است که این جریان زیر پوست شهر مشغول به فعالیت است که البته تحت نظر هستند ولی به محض بیرون آمدنشان از زیر پوست و علنی شدن جریان فکریشان دیگر نمی شود به این راحتی ها از آن جلوگیری نمود.
اعتقاد جریان شیرازی به دگرستیزی، دگماتیسم و جدایی دین از سیاست 
کارشناس مسائل خاورمیانه اظهارداشت: ابتدا باید ریشه ها و اهداف تشیع انگلیسی را بشناسیم؛ جریان شیرازی به میرزا رضای شیرازی برمی گردد که پس از انحراف یکی از نوادگان آن عالم بزرگوار این جریان به راه می افتد، رهبر تشیع انگلیسی یا همان تشیع انحرافی سید صادق شیرازی که از زمان سید محمد شیرازی شروع به فعالیت کرد؛ ایدئولوژی این جریان عبارت است از: ۱-دگرستیزی ۲-دگماتیسم (انسداد فکری و غیرقابل مناقشه) ۳-جدایی دین از سیاست
اهداف جریان شیرازی ها
وی با اشاره به اهداف جریان شیرازی ها ادامه داد: این جریان اولا به دنبال ایجاد اختلاف در بیت شیعی است همانطور که چندی پیش اعلام کردند که آیت الله سیستانی به دلیل حمایت از مردم بی دفاع سنی در عراق کافر است و کافر را باید کشت؛ اینها می خواهند میان شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند. مرحوم دکتر علی شریعتی تعبیر جالبی از روحانیت دارد و روحانیت را به سه دسته پاک، پوک و پلید تقسیم بندی می کند، روحانیت پاک یا همان جریان انقلابی و ضداستکباری که امام خمینی (ره) از جمله آنها بود، روحانیت پوک که فقط به مسائل حیض و نفاس و امور نسبیه و احکام بودند و وارد مسائل دیگر نمی شدند و روحانیت پلید که در اختیار دربار شاهنشاهی بودند.
فعالیت ۱۷ شبکه ماهواره ای شیعه نما برای تخریب چهره تشیع
سید افقهی تصریح کرد: سید مجتبی شیرازی که ناسزا و فحش های رکیکی به مسئولین ارشد نظام جمهوری اسلامی می دهد از دیگر اعضای این جریان می باشد؛ کجای اسلام چنین اجازه ای داده شده که فحاشی شود؟ این جریان به دنبال نشان دادن چهره ای خشن (مثل ترویج قمه زنی) و خشونت های فکری و اعتقادی از طرف شیعه به جهانیان است و جالب اینجاست که فقط خود را حق و غیر از خود را باطل می داند.
وی با اشاره به در اختیار بودن شبکه های ماهواره ای توسط جریان های اختلاف افکن میان شیعه و سنی تأکید نمود: ۱۷ شبکه ماهواره ای به صورت ۲۴ ساعته در جهت اختلاف افکنی میان شیعه و سنی به اسم تشیع فعالیت می کنند و نام شیعه و تشیع را در جهان خراب می کنند؛ شعار هایی مثل عایشه فاحشه و یا مرگ بر خلیفه اول و دوم و سوم را برای تفرقه رواج می دهند. شبکه فدک، اهل بیت، انوار و ... از جمله این شبکه ها که اگر یک بچه سنی پای این شبکه ها بنشیند خونش به جوش می آید و در مقابل استعمار و صهیونیست لذت می برد که بین مسلمانان چنین تفرقه و نفرتی به وجود آمده است.
فتوای میرزای شیرازی کمر انگلیس را شکست
کارشناس مسائل خاورمیانه اضافه کرد: سرچشمه و آبریزهای این تفرقه افکنی ها منافع استکبار است که به همین دلیل به آن شیعه انگلیسی می گویند. این در حالی است که جد جریان شیرازی ها یعنی میرزارضای شیرازی با فتوای تحریم تنباکو کمر انگلیس را شکست تا حدی که یکی از زن های ناصرالدین شاه پس از شنیدن این فتوا قلیان ناصرالدین شاه را زمین زد و آن را شکست؛ امام خمینی (ره) فرمودند: "همان نصف سطر میرزای شیرازی مملکت ما را از توی حلقوم خارجیها بیرون کشید." و بعد از آن هم سید محمد تقی، عبدالهادی و عبدالله شیرازی بر ضد انگلیس فتوا دادند.
تیره شدن روابط محمد شیرازی با امام خمینی (ره)
سید افقهی در ادامه گفت: آغاز انحرافات این خاندان از آیت الله سید محمد شیرازی آغاز می شود که ادعای دروغین اجتهاد و شاگردی آیت الله شاهرودی و خویی را داشت که موضع هر دو عالم بزرگوار نسبت به آن تکذیب کردن این ادعا و عدم گواهی به آن بود. هر مرجع تقلید سه مشخصه برای مرجع بودنش دارد که عبارت است از: ۱-درس خواند نزد اساتید حوزه و دریافت گواهی از آن اساتید۲- درخشش و نخبه بودن خود او ۳-تربیت شاگردان و فارغ التحصیلان برجسته
وی افزود: آیت الله سید محمد شیرازی قبل از انقلاب رابطه خوبی با امام خمینی (ره) داشت که پس از مدتی این رابطه سیاه شد و امام (ره) مرجعیت وی را تأیید نکردند؛ وی پس از فوت آیت الله حکیم در عراق در مقابل انقلاب اسلامی ایستاد و در اقدامی ناپسند تعدادی از آثار به چاپ نرسیده علمی پدرش را چاپ و به نام خود تألیف نمود.

کارشناس مسائل خاورمیانه اذعان داشت: سید صادق شیرازی که مرجع خود خوانده جهان تشیع است شمشیر را از رو برای مقام معظم رهبری بسته است. همچنین سید مجتبی شیرازی که در لندن زندگی می کند هم یک روحانی نمای فحاش است که هتاکی های زیادی به حضرت آیت الله بهجت و مقام معظم رهبری کرده و به آنها فحش ناموسی می دهد و می گوید چون آیت الله بهجت عارف مسلک و عرفانی بوده ملحد و زندیق است.
رویکردهای فقهی و اعتقادی جریان شیرازی ها
سید افقهی خاطرنشان کرد: رویکردهای فقهی و اعتقادی جریان شیرازی ها عبارت است از: ۱-مخالفت با اصل ولایت فقیه تحت عنوان غصب امامت و ولایت امام زمان (عج)۲-قائل به ولایت شورای فقها۳-ترویج مسلک اخباری گری و مخالفت با فلسفه و عرفان (ملحد و زندیق خواندن فلاسفه و عرفا) ۴-تکفیر اهل تسنن به طوری که می گویند همه اهل تسنن کافرند و فقط ما مسلمانیم که در قرآن چنین چیزی نیامده حتی امام (ره) و مقام معظم رهبری هم چندین بار هدف از وحدت میان شیعه و سنی را به صورت کامل تفسیر کرده اند که نه قرار است شیعه ها سنی شوند و نه قرار است سنی ها شیعه شوند. ۵-تکفیر شیعیان دعوت کننده به وحدت شیعه و سنی
رویکردهای سیاسی جریان شیرازی ها
وی اظهارداشت: رویکردهای سیاسی جریان شیرازی ها شامل: ۱-تلاش برای مرجع تراشی با بسترسازی بیگانگان۲-مخالفت صریح و آشکار با انقلاب اسلامی ایران و اغفال جوانان و تشویق به عدم پیروی از انقلاب اسلامی که در جایی صادق شیرازی گفته است: "جوونا گول نخورید!! مثل پدراتون که بعضی هاشون گول خوردن نشید، تاریخ پیغمبر رو خودتون بخونید، هر چی میگن نگید راست میگه! نگید درست میگه". من نمی گویم سید صادق شیرازی مزدور انگلیس است من می گویم چرا شما طوری صحبت می کنید که مورد استقبال انگلیس قرار بگیرید و آنها ار صحبت هایتان سوء استفاده کنند. ۳- تخریب شخصیت حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است، ۴- مخالفت با فلسطین (مسئله محوری جهان اسلام)۵- حمایت استکبار جهانی به ویژه استعمار پیر (انگلیس)
کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: دیگر رویکرد های سیاسی این جریان عبارت است از: ۶- حمایت از منافقین (صادق شیرازی در جایی می گوید پیامبر یک نفر منافق را نکشت) ۷-همسو بودن با جریان فتنه ۸-همسویی با انجمن حجتیه در انحرافات سیاسی ۹-پیروی از دکترین جدایی دین از سیاست ۱۰-سکوت و نفاق و مواضع دوگانه نسبت به تحولات عراق و جریان تکفیری داعش ۱۱-حمله به نمادهای اهل تسنن ۱۲-پروژه شهید سازی (سید محمد شیرازی) که گفتند وی را جمهوری اسلامی پس از شکنجه به شهادت رسانده است. جالب اینجاست که صادق شیرازی هیچ موضعی درباره داعش نشان نمی دهد و سکوت می کند چرا که داعش را آمریکا و انگلیس تأسیس نموده است.
رویکرد های آیینی جریان شیرازی ها
وی تصریح کرد: رویکرد های آیینی جریان شیرازی ها رویکردهایی از جمله: ۱- برگزاری جشن عید الزهراء (عمر کُشون) که امیدوارم هیچ یک از شما جوانان در چنین جشنی شرکت نکنید که بعد این جشن ها در خیابان ها هم برگزار شود و فیلمش در شبکه های ماهواره ای پخش شود و دشمن برای ما کف بزند. ۲-تشویق به قمه زنی با فتوای استحباب که هیچ ریشه متقن ندارد و فقط موجب وهن اسلام است. ۳-راه رفتن بانوان بر روی خار ۴-ابداع و اعلام هفته برائت به جای هفته وحدت ۵-ترویج دهه محسنیه ۶-عوام فریبی مذهبی با بهره گیری از هیأت های حسینی ۷- استفاده ابزاری از مسأله ولایت و مراسم سوگواری سید الشهدا برای مقابله با اسلام ناب محمدی ۸- اقدام به نمایش های موهن و زننده تحت پوشش احیای شعائر حسینی
مگر شیعه و سنی اشتراکات ندارند؟
سید افقهی با اشاره به وحدت میان شیعه و سنی تأکید کرد: چرا باید به طبل اختلافات میان شیعه و سنی کوبید؟ مگر ما اشتراکات نداریم؟ مگر قرآنمان یکی نیست؟ چرا برای یک سری اختلافات جزئی بهانه دست دشمنان اسلام دهیم؟ چرا کاری می کنند که اسرائیل برای تفرقه افکنی میان شیعه و سنی خوشحالی کند؟ 
وی اضافه نمود: شبکه ماهواره ای مرجعیت که مالک آن صادق شیرازی به صورت شبانه روزی بیانات، رویکردها و مواضع وی را نمایش می دهد؛ شبکه های ماهواره ای امام حسین ۱ و ۲ و۳، بقیع، الانوار ۱ و ۲،الزهرا، المهدی، خدیجه TV ،ابالفضل العباس، CH ۴ Teen، فدک و ... با اسم شیعه به تخریب چهره جهان تشیع در جهان می پردازند. یاسر الحبیب که مورد تأیید صادق شیرازی و داماد سید مجتبی شیرازی است شبکه فدک را در لندن مدیرت می کند. همچنین محمد هدایتی شبکه ضد انقلابی "سلام" در لوس آنجلس را مدیریت می کند که وی در یک سخنرانی توهین و حتاکی زیادی راجع به شهید مطهری می کند.
تشابه تشیع انگلیسی با تسنن آمریکایی
کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: تشابهات زیادی میان تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی وجود دارد که از جمله آنها: ۱-ضدیت با فلسطین ۲-برداشت سطحی از قرآن و احادیث ۳-ضدیت با نظام جمهوری اسلامی ۴-ضدیت با سازمان های جهادی و انقلابی مقاومت ۵-تکفیر علمای شیعه و سنی ۶-استفاده از شیوه های عوام فریبی، دروغ، نفاق می باشد.
راهبردهای مقابله با جریان شیرازی ها
وی با برشمردن راهبردهای مقابله با جریان شیرازی ها افزود: مقابله با این جریان این نیست که فردا بریزیم در خانه آنها و دستگیرشان کنیم بلکه باید با راه های دیگری از جمله: ۱- به چالش کشیدن تفکرات اعتقادی و مذهبی این گروه توسط علمای آگاه، انقلابی و فاضل حوزه علمیه قم و سایر حوزه های دینی ۲-بیان نقاط انحراف و ضعف این جریان برای قشر جوان ۳-برگزاری جلسات هم اندیشی توسط مدیران رسانه ها جهت مقابله با شبکه های حامی جریان شیرازی ها ۴-برگزاری جلسات آگاه سازی برای مسئولین هیأت های عزاداری سید الشهدا ۵-تشریح و تبیین هم سویی راهبردی جریان شیرازی ها با سیاست های تفرقه افکنانه استکبار جهانی۶-جلوگیری از فعالیت های میدانی در عرصه کتاب، فضای مجازی، ماهواره و جلسات عمومی ۷-تبیین مبانی اسلام ناب محمدی و تشیع علوی از طریق منابع معتبر و مورد تأیید آیات عظام و علمای اسلام هر دو طایفه اهل تسنن و تشیع با آنها مقابله کرد.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
یک گزارش خواندنی:
 
 
 
 
برخي از اين شبکه ها از سوي برخي از روحانيون، علما و مراجع تقليد حمايت و پشتيباني مي شوند، و برخي ديگر نيز به گروه ها و جناح هاي سياسي شيعي تعلق دارد.
 
 
 
 

 

به گزارش پارسینه به نقل از شيعه آنلاين، شايد بتوان گفت تا چند سال پيش حتي يک شبکه ماهواره اي شيعي در جهان وجود نداشت، اما اکنون و با گذشت چند سال، بحمدالله تعداد قابل توجهي شبکه ماهواره اي در جهان وجود دارد که به شيعيان تعلق دارد.

برخي از اين شبکه ها از سوي برخي از روحانيون، علما و مراجع تقليد حمايت و پشتيباني مي شوند، و برخي ديگر نيز به گروه ها و جناح هاي سياسي شيعي تعلق دارد.

پس از انجام بررسي اجمالي، به اطلاعات مختصري در مورد اين شبکه هاي ماهواره اي و جهتي که آنان را مورد حمايت قرار مي دهند دست يافتيم که به شرح ذيل هستند:

شبکه ماهواره اي وابسته به روحانيون، علما و مراجع تقليد:

• شبکه ماهواره اي "النعيم" حضرت آيت الله شيخ "محمد اليعقوبي"

• شبکه ماهواره اي "ولايت" وابسته به آيت الله دکتر حسيني قزويني

• شبکه ماهواره اي "السلام" وابسته به حضرت آيت الله سيد "حسين الصدر"

• شبکه ماهواره اي "المعارف" وابسته به حجة الإسلام شيخ "حبيب الکاظمي"

• شبکه ماهواره اي "اهل البيت" وابسته به حضرت آيت الله سيد "هادي مدرسي"

• شبکه ماهواره اي "الحجة" وابسته به حضرت آيت الله سيد "محمد تقي مدرسي"

• شبکه ماهواره اي "اهل بيت" وابسته به روحاني شيعه افراطي، شيخ الله ياري

• شبکه ماهواره اي "فدک" وابسته به روحاني شيعه افراطي، شيخ "ياسر الحبيب"

• شبکه ماهواره اي "المصطفي" وابسته به فردي ناشناس بنام "عبدالحميد النجدي" 

• شبکه ماهواره اي "المودة" وابسته به يک فرد ناشناس بنام الشيخ عبد الحليم الغزي

• شبکه ماهواره اي "ثقلين" وابسته به مجمع جهاني اهل بيت – جمهوري اسلامي ايران

• شبکه ماهواره اي "سلام 1" وابسته به حجة الإسلام هدايتي (نزديک به حضرت آيت الله سيد صادق شيرازي)

• شبکه ماهواره اي "هدهد" (حوزه فعاليت: کودکان) وابسته به سيد "جواد شهرستاني" داماد حضرت آيت الله سيد "علي سيستاني"

• شبکه ماهواره اي "ثامن" وابسته به شيخ "حامدرضا معاونيان" درگذشته مورد حمايت حضرت آيت الله شيخ "حسين وحيدخراساني" بود

• شبکه ماهواره اي "هادي 1 و 2 و 3 و 4" و شبکه "دعا" وابسته به سيد "محمدباقر مصباح" نماينده حضرت آيت الله سيستاني در مشهد

• شبکه ماهواره اي "الأنوار 1 و 2"، "أنوار الحسين"، "امام حسين 1 و 2 و 3"، "الزهراء"، "المهدي"، "امام صادق"، "حضرت خديجه"، "مرجعيت"، "أبا الفضل العباس"، "ظهور"، "امام زمان"، "العقيلة"، "سلام 2" و بقيع وابسته به حضرت آيت الله سيد "صادق شيرازي"

شبکه ماهواره اي وابسته به جريان ها و گروه هاي سياسي يا اشخاص:

• شبکه ماهواره اي "المنار" وابسته به حزب الله لبنان

• شبکه ماهواره اي "آفاق" وابسته به حزب الدعوة عراق

• شبکه ماهواره اي "المسار" وابسته به حزب الدعوة عراق

• شبکه ماهواره اي "نبأ" وابسته به شيعيان مخالف آل سعود

• شبکه ماهواره اي "العالم" وابسته به جمهوري اسلامي ايران• شبکه ماهواره اي "الکوثر" وابسته به جمهوري اسلامي ايران

• شبکه ماهواره اي "الکوفه" وابسته به آستان مقدس مسجد کوفه 

• شبکه ماهواره اي "الفرات" وابسته به مجلس اعلاي اسلامي عراق

• شبکه ماهواره اي "العهد" وابسته به گروه "عصائب أهل الحق" عراق

• شبکه ماهواره اي "المسيرة" وابسته به جنبش شيعيان الحوثي در يمن

• شبکه ماهواره اي "طه" (حوزه فعاليت: کودکان) وابسته به حزب الله لبنان

• شبکه ماهواره اي "الوحدة" وابسته به مجمع تقريب مذاهب اسلامي ايران

• شبکه ماهواره اي "بلادي" وابسته به ابراهيم جعفري، نخست وزير سابق عراق

• شبکه ماهواره اي "الصراط" وابسته به هواداران حضرت آيت الله خامنه اي در لبنان

• شبکه ماهواره اي "Ifilm" (حوزه فعاليت: فيلم) وابسته به جمهوري اسلامي ايران

• شبکه ماهواره اي "14" وابسته به مداح اهل بيت عليهم السلام ملا باسم کربلايي

• شبکه ماهواره اي "کربلا" وابسته به آستان مقدس حضرت امام حسين عليه السلام 

• شبکه ماهواره اي "الغدير" وابسته به سازمان بدر - زير مجموعه هاي مجلس اعلاي عراق

 

Edited by Mahdi Mortezapour

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×